Nashville Employee


Employee

MARLOW, JAMES S. Engineering Tech 3 Water Services
FONDREN, ROBERT D Police Officer 2 Police
PENNINGTON, JUSTIN L Network Tech 1-MCC Convention Center Authority
PLESKACH, JENNIFER M Emerg Medical Tech 2 Fire
HADDOCK, KEITH L Judicial Asst 1 State Trial Courts
CASTILLO-ORNELAS, NADIA Interpreter 1 Health
BELCHER, JOSHUA T Emerg Medical Tech 2 Fire
HUDSON II, TONY D License Inspector 1 County Clerk
SHELTON, STEVE D Water Maint Leader 2 Water Services
WIGGER, PHILIP K. Police Lieutenant Police
KEMP, NATHAN K Police Officer 2 Police
RHULE, MICHAEL Printing Equip Oper - Health Health
RUCKER, TERRY D. Maint & Repair Worker 3 Public Works
MCQUEEN, ALLEN Custodian 1 Parks
SLAUGHTER, CHRISTOPHER L Part Time Worker 3 Parks
OGREN, DANIEL L. Police Sergeant Police
LOBER, SARA TAYLOR KAITLIN Police Officer Trainee Police
YOUNG II, JAMES M Fire Engineer Fire
OSBORNE, JOSEPH Q Waste Mgmt Supt Public Works
CAPPS, NANCY C Ct Clerk Circuit Court Clerk
MELIA, JOHN Police Officer 2 Police
KEY, JOSHUA D Indust Mechanic 1 Water Services
SCHOENBERGER, ROBERT G. Paramedic 2 Fire
WOODARD, ROBERT D. Fire Fighter 2 Fire
MORRIS, TYLER L. Maint & Repair Worker 1 Public Works
GRIFFIN, CHARLES M Police Officer 2 Police
HARDY, RHONDA E Deputy Clerk 2 County Clerk
RUTZKY, CHARLES B Police Sergeant Police
BOGLE, TOMMY A Sheriff Warrant Officer 2 Sheriff
GOOCH, JASON R Seasonal Worker 4 Parks
JONES, SUSAN TUCKER Attorney 3 Law
KARPELLS, EDWARD T Correctional Officer 2 Sheriff
SUTTON, LARRY D. Office Support Rep 3 Health
TAYLOR, SAMANTHA A Office Support Spec 2 Criminal Justice Planning Unit
SPENCER, JULIE P. Supervisor Clerk & Maste Clerk and Master
EDWARDS, DAVID A Finance Officer 3 Finance
THOMPSON, LLOYD Maint & Repair Worker 3 Parks
BUTLER, MICHAEL B. Police Officer 2 Police
KNALL, DARRELL B Water Maint Tech 2 Water Services
MAXWELL, JONATHAN L Specialized Skills Instr Parks
INGRAM, JAMES R Equip & Supply Clerk 3 Fire
STEVENS, WILLIAM G Water Maint Leader 1 Water Services
DAVIS, MARGIE R Probation Officer 3 Juvenile Court
NOLAN, DARRON D. Maint & Repair Worker 1 Public Works
VESTAL, TERENTIUS A. Cust Svc Field Rep 3 Water Services
EDWARDS, JOHN S Fire Captain Fire
REASONOVER, ZACHARY L Seasonal/Part-time/Temporary State Fair Board
IRVING, DOUGLAS J Food Inspector 1 Health
ELLIS, PHYLLIS N. Seasonal/Part-time/Temporary State Fair Board
BAUER, JEFFREY S. Police Lieutenant Police
JONES, TERRY J Animal Care & Con Ken Asst 2 Health
FIELDS, CRYSTAL A Cvn Ctr Sales Mgr Convention Center Authority
HAGEY, FRANK H. Fire Engineer Fire
COLLINS, VICKY C Headstart Teacher 2 Metro Action Commission
STEWART, BRIGITTE C Office Support Spec 2 District Attorney
SMITH, DEREK W Police Sergeant Police
LEFLER, JOSHUA S Police Officer 2 Police
BUCHANAN JR, CHARLES E Fire Engineer Fire
YELTON, JAMES A Security Officer 2 Sheriff
MOORE, MAMIE M. Group Care Worker State Trial Courts
RUSSELL, DAVID C Fire Captain Fire
HOLSEY, REGINALD C Fire Captain Fire
CORNWELL, BONITA W Office Support Spec 2 Water Services
SMITH, JAMES T Police Officer 2 Police
MADDEN JR, RICHARD W. Maint & Repair Worker 3 Public Works
MASTELLER, JACOB L Police Officer 2 Police
JOHNSON, TANESHA S Teacher Asst Metro Action Commission
HARRIS, MICHAEL L Fire Fighter 2 Fire
BRICE, DAVID R Security Officer 1 Sheriff
DAVIS, VICTORIA R Security Officer 1 Sheriff
SCHWERT, ELLEN L Animal Care & Control Off Asst Health
HEALY, EDWARD M Maint & Repair Leader 1 Public Works
JOHNSON, KEBBYN M. Office Support Rep 3 Health
GLOVER, DEREK M Fire Fighter 2 Fire
TUCKER-SMITH, SUSAN E Admin Spec District Attorney
PATTERSON, JASON W. Paramedic 1 Fire
ONEAL, KENNETH FURMAN Police Officer 2-Fld Trng Ofcr Police
JENKINS, KARIN L Fire Captain Fire
MEALS, JEREMY T Radio Tech 1 General Services
SMITH, TIMOTHY G Fire Engineer Fire
BERENS, LAUREN M. Probation Officer 1 General Sessions Court
JONES, DAVID BRIAN Fire Fighter 2 Fire
NORFLEET, MARK A. Signal Tech 2 Public Works
FROST, JONATHAN R. Police Officer 2 Police
JOSEPH, JASON O Correctional Officer 1 Sheriff
PENTECOST, KELSEY L B Teacher Asst Metro Action Commission
GREER, EDWARD L. Fire Captain Fire
GHEE, RICHARD M Fire Fighter 2 Fire
AGEE, MYRA N Office Support Rep 2 Election Commission
LARSON, COURTNEY A Engineer 2 Water Services
VALIQUETTE, MATTHEW WILLIAM Police Sergeant Police
DOWLEN, JOHN C Paramedic 2 Fire
O'NEIL, JOHN M Juvenile Ct Referee 2 Juvenile Court
COOPER, JOHN P Council Member Metropolitan Council
VONMANN, ANGELA E. Admin Asst General Sessions Court
KINGSBURY, KATHERINE R Animal Care & Con Ken Asst 2 Health
FUQUA, BRENDA L. School Crossing Guard Police
TANSIL JR, KENNETH W Mail Clerk Carrier General Services
TAYLOR, HAROLD D Facility Admin-DCSO Sheriff
THOMPSON, KEVIN L Correctional Officer 2 Sheriff