Montgomery County Employee


Employee

D'Uva, Stephen A Deputy Sheriff III Sheriff's Office
Liyanage, Geethani J Library Desk Assistant Department of Public Libraries
Marsh, Daniel J Library Desk Assistant Department of Public Libraries
Shaut, Brandon E Firefighter/Rescuer III Fire and Rescue Services
Lee, Trent S. Master Firefighter/Rescuer Fire and Rescue Services
Kay, Michael J Senior Engineer Department of General Services
Bryant, Wister T Firefighter/Rescuer III Fire and Rescue Services
Hopkins, Brent D. Fire/Rescue Battalion Chief Fire and Rescue Services
Levine, Jennifer G School Health Room Technician I Department of Health and Human Services
Rivera, Carla R Transit Analyst Department of Transportation
Smith, Bryan T. Equipment Operator II Department of Transportation
George, Leslie Social Worker III Department of Health and Human Services
Merkin, Lisa Manager III Department of Health and Human Services
Bourque, Tracie K Correctional Health Nurse II Correction and Rehabilitation
Grimmett, Beth A School Health Room Technician I Department of Health and Human Services
Tallapragada, Lata School Health Room Technician I Department of Health and Human Services
Harriston, Delphine M Program Specialist II County Council
Wemple, Christopher Y Psychologist Office of Human Resources
Doi, Masako Librarian I Department of Public Libraries
Breneman, Jamie A Correctional Officer III (Corporal) Correction and Rehabilitation
Caceres, Raul E Security Officer I Department of Police
Hanger, Judy Ann Program Specialist II Department of Police
Brienza, Bettie W Crossing Guard Department of Police
Cuda, Susan M Community Health Nurse II Department of Health and Human Services
Sackett, James K Program Manager II Department of Permitting Services
Sandoval, Jose Santana Public Service Worker II Community Engagement Cluster
Konishi, Kenji A Correctional Officer III (Corporal) Correction and Rehabilitation
Haber, Derek L Bus Operator Department of Transportation
Toms, Richard E Truck Driver/Warehouse Worker Department of Liquor Control
Mussman, Michael H Program Specialist I Department of Environmental Protection
Iliouk, Igor M Mechanic Technician II Department of General Services
Lynn, Judy M Office Services Coordinator Fire and Rescue Services
Paradise, Mary Anne Deputy Clerk County Council County Council
Ogunba, Felix O.A. Management and Budget Specialist III Department of Liquor Control
St Laurent, Joseph S Transportation Systems Technician III Department of Transportation
Bruzee, Elizabeth W Crossing Guard Department of Police
Tran, Bill D Police Officer III Department of Police
Courtemanche, David A Police Officer III Department of Police
Johnson, Benjamin E Correctional Officer III (Corporal) Correction and Rehabilitation
Cheng, Hsiao Tung Senior Information Technology Specialist Department of Technology Services
Daniel, Edwin A Police Lieutenant Department of Police
Washington, Shakevin D Firefighter/Rescuer III Fire and Rescue Services
Salihi, Dewa Engineer III Department of Transportation
Dilima, Peter R Code Enforcement Inspector III Department of Environmental Protection
Martel, Peter E Code Enforcement Inspector III Department of Police
Settles, Kathy M. Office Services Coordinator Fire and Rescue Services
Payne, Alessandra J Human Resources Specialist III Office of Human Resources
Zarr, Frances R Office Services Coordinator Department of Transportation
Dorsey, Sherri L Correctional Specialist II Correction and Rehabilitation
Ierley, Sarah E Information Technology Specialist III Fire and Rescue Services
Kornegay, Michael L Equipment Operator I Department of Transportation
Evans, Donna F Planning Specialist III Department of Environmental Protection
Hatton, Daniel R Firefighter/Rescuer III Fire and Rescue Services
Nero, Kenneth E. Librarian I Department of Public Libraries
Odotei, Lawrence M Bus Operator Department of Transportation
Lyons, Latisha A. Fiscal Assistant Department of Police
Schaefer, Daniel C Fire/Rescue Lieutenant Fire and Rescue Services
Bryant, Thomas H. III Correctional Officer III (Corporal) Correction and Rehabilitation
Mi, Irene I. Office Services Coordinator Department of Police
Tucci, Debra A. School Health Room Technician I Department of Health and Human Services
Parks, Thomas B Liquor Store Clerk II Department of Liquor Control
Abitu, Lydia B Bus Operator Department of Transportation
Seyoum, Demeke Library Assistant Supervisor Department of Public Libraries
Hutchins, Keenan L Correctional Dietary Officer II Correction and Rehabilitation
Armagost, Richard L JR Police Officer III Department of Police
Nelson, Guy M Senior Information Technology Specialist Department of Technology Services
Ramirez, Andres E Police Officer III Department of Police
Chase, Trisha R. Bus Operator Department of Transportation
Austin, Richard E Resident Supervisor II Correction and Rehabilitation
Trujillo, Carlos M Truck Driver Helper/Warehouse Worker Department of Liquor Control
Jayson, Cordell R Mail Clerk Leader Department of General Services
O'Hara, Maureen P Program Manager II Office of Human Resources
Howell, Yashica S Income Assistance Program Specialist II Department of Health and Human Services
Kirk, Shane M Police Officer III Department of Police
Synan, Andrew D Police Officer Candidate Department of Police
Harriday, Katherine C. Office Services Coordinator Department of Finance
Igbinedion, Stella O Engineer III Department of Transportation
McClain, Jason L Police Officer III Department of Police
Krumpach, Colleen E. Public Safety Communications Specialist III Department of Police
Chamorro, Danilo A Maintenance Renovation and Inspection Specialist Department of General Services
Bryan, Sean P Fire/Rescue Captain Fire and Rescue Services
Muder, Teresa M Crossing Guard Department of Police
Harne, Thresea K. Principal Administrative Aide Department of Health and Human Services
Ziter, Winifred K Client Assistance Specialist Department of Health and Human Services
Ragaini, Justin Robert Firefighter/Rescuer III Fire and Rescue Services
Russe, Robin S Food Service Manager Correction and Rehabilitation
Jones, Adam P Fire/Rescue Assistant Chief Fire and Rescue Services
Barnes, Deanna L. Bus Operator Department of Transportation
Knight, David Master Firefighter/Rescuer Fire and Rescue Services
Eaton, Megan C. Police Officer III Department of Police
Wylie, Randall S Correctional Shift Commander (Lieutenant) Correction and Rehabilitation
Carter, Robert E Police Captain Department of Police
Niblock, David K Senior Permitting Services Specialist Department of Permitting Services
Dennis, Loretha Office Services Coordinator Department of Environmental Protection
Sanford, Jesse J Firefighter/Rescuer III Fire and Rescue Services
Tomassoni, Paul J Fire/Rescue Lieutenant Fire and Rescue Services
Franklin, Greg A Manager III Department of Liquor Control
Mukuka, Chanda Urban District Public Service Aide Community Engagement Cluster
Chuckerel, Anthony M Police Sergeant Department of Police
Rosenstock, Matthew G Manager III Department of Finance