Charlotte Employee



Employee

Cooper Jr,Ivory Conveyor Load Bridge Tech Sr Facil - Building Maintenance
Schellhase,Cory L Fire Captain Fire Station 4
Rollins,Matthew Robert Fire Fighter I Fire Station 17
Roberts,Todd J Latent Fingerprint Examiner Crime Lab Division
Wooten,Jesse Ray Fire Captain Fire Station 22
Selogy,Steven A Police Officer Westover Division
Chien,Yi-Chen Plan Review Engineer EPM Land Development
Wassenaar,Jean Louise Police Officer Metro Division
Edwards,Kevin Airport Operations Officer II Oper - Public Safety/Law Enfor
Gaertner,Mary Carruthers N&BS Program Coordinator Housing - Administration
Pell,Gary W Equipment Operator III SWS Operations - Street Sweepi
Terrell,Craig Andrew Internal Audit Supervisor Internal Audit
Briskey,Douglas Utilities Planner Scheduler Utility West Tyvola Zone
Pearson,Jeems Cortez Fire Fighter I Fire Station 41
Walker,Vanessa Bus Systems Spec Intrm Administration
Beatty,Brian Charles Fire Captain Fire Station 16
Adams,Margery Alice Police Officer Westover Division
Wilson,Paul J Police Sergeant Providence Division
Glenn,Artis T Police Officer School Resources Officers
Perry,Richard A Construction Inspector EPM Main Engineering
Shirey,James D Equipment Parts Technician Fleet Mgmt-Parts Operations
Robinette,Samuel M Fire Fighter II Fire Station 31
McKinney,Larry D Centrifuge/Solids Operator Utility McAlpine Creek Plant
Richter,Marc T Police Officer Freedom Division
Smith,Rocky Todd Police Officer Airport Law Enforcement Divisi
Ockerman,Hannah Marie Police Investigation Tech Crime Scene Search Division
Kavuri,Sairam Prasad Information Tech Administrator I&T Applications
Bouknight,Wendell Jack Software Developer Senior EPM Main Engineering
Mehaffey,Jeffrey Michael Fire Telecommunicator I Fire Communications
Black,Bryan Rashad Airport Operations Officer III Oper - Airside
Myers,Jay C Fire Captain Fire Station 16
Decker,David Michael Police Officer Westover Division
Johnson,Craig N Police Officer Westover Division
Dumpson,Tyrell Jason 311 Contact Center Rep CharMeck 311
Williams,Ueine Trevaughn Street Crew Member North East District (Orr)
Murdock,Kelly E. Rail Operator Light Rail Operations
LaFontaine,Alec Police Officer Steele Creek Division
Haraden,Shawn Bradley Safety Coordinator Utility Safety Team
Herrera,Michael M Fire Fighter II Fire Station 20
Keenan,James Evans Engineering Program Manager EPM Main Engineering
Edwards,Bruce Anthony Police Officer Electronic Monitoring Center
Kiker,Jimmy C Equipment Operator III SWS Operations - Street Sweepi
Pauling,Bryant Sanitation Equipment Operator SWS Operations - Yard Waste Co
Saunders,Christopher K Plan Review Engineer Utility Engineering-Admin
Paschal,Kevin Water Service Technician Utility Customer Service-Admin
Richardson Jr,Harry J Utilities Technican II Utility General Commerce Zone
Chidester II,Thomas Edward Police Officer Steele Creek Division
Deese,Shannon Dabney Special Transportation Supv Special Transportation Service
Police Officer Violent Crime Division
Mentavlos,George N Police Sergeant Central Division
Davis,Cody Lyle Fire Fighter I Fire Station 3
Williams,Robert S Street Crew Member Central District (Northpointe)
Rodriguez,Herodutus Pastor Conveyor Load Bridge Tech Facil - Building Maintenance
James,Sandra Robertson Airport Shuttlebus Driver Oper - Landside/Grd Trans
DeMaio,Christopher Joseph Relief Captain Fire Station 1
Shedd,Jamie Burton Survey Technician Utility Locates
Smith Jr,Thomas R. Accountant IV Finance Revenue
Ho,Leai K. Accountant II Administration Division
Moore,Donald C. N&BS Area Supervisor Code Enforcement Combined
Davis,Adrienne M. Police Officer University City Division
Sayre,Charles T Police Officer North Division
Ott,Jason T Police Officer Providence Division
Burgett,Ching Fong Yuen Administrative Officer II E&PM Storm Water
Inthisone,Aksone Police Officer Eastway Division
Shackelford,Steven C Drafting Technician EPM Main Engineering
Mendoza,Dunia Marisol Police Telecommun Supv Communications Division
Watson,Terrence E. Administrative Officer II HR/CR
Hudson Jr,Eugene Lavarne Environmental Program Inspecto Utility System Protection
Stewart,Norma L. F. Rail Maintenance Assistant Light Rail Maintenance
Holder,Richard Conley Field Operations Supervisor EPM Landscape Mgt
Harford,Delvin Lewis Information Tech Administrator I&T Applications
Hasan,Jamar Manjaroe Utilities Technician I Utility Huntersville Zone
Crawford,Marian E Police Property Control Tech Property & Evidence Management
Forney,Albina M Special Transportation Driver Special Transportation Service
ONeil,Dexter Sanitation Equipment Operator SWS Operations - Garbage Colle
Foard,Rebecca Joan Police Officer Central Division
Police Sergeant Gang and Firearm Enforcement D
Milliken,Joseph Police Sergeant Eastway Division
Matlock,Christopher J. Police Officer Providence Division
Hartsoe,Matthew Wade Fire Fighter Engineer Fire Station 11
Cherry,Terrence Radford Rail Car Maintenance Superviso Light Rail Maintenance
Adams,Mark William Contract Technician SWS Contracted Services
Kasahara,Kazuhito Business System Spec Sr Computer Technology Solutions
White,John T Sanitation Equipment Operator SWS Operations - Business Garb
Ormiston,John M Police Officer Steele Creek Division
Dawkins,Benjamin S Police Officer Independence Division
Arpino,Paul M Police Officer Freedom Division
Rains,Christopher B Police Sergeant Metro Division
Cashion,Wendy M. Laboratory Analyst III Utility Lab Svc-Operations
Ockerman,Tyler Steven Police Officer Metro Division
Woods,Broderick Donnell Street Crew Member SouthWest District (Sweden)
Harris,Vernon E Street Crew Member North East District (Orr)
Mitchell Jr,Elbert Troy Airport Operations Officer III Oper - Airside
Montero,Nestor J Police Officer North Tryon Division
Reid,Blondina C Contract Technician SWS Contracted Services
Morrow Jr,Robert Laborer SWS Operations - Rights of Way
Shearin,Barry D Deputy Utilities Director Utility Admin-Director's Offic
Luciano III,Nicholas D Police Officer Central Division
Abbott,Kirsten Mahoney Crime Laboratory Tech I Crime Lab Division
Little,Aaron Matthew Police Officer North Division